O mně / About me

RNDr. Vojtěch Šťastný
(*1992)

Narodil jsem se a žiji v Turnově - srdci Českého ráje. Přírodu obdivuji od dětství, které jsem často trávil na chatě v Českém ráji. Fotografování se věnuji od svých 15 let a zpravidla jím doplňuji své ornitologické toulky přírodou. Mimo Český ráj fotím také v Jizerských horách a Krkonoších nebo v jižních Čechách. Každoročně zavítám i do zahraničí, odkud rovněž nepřijíždím bez fotografií.
Po studiu Waldorfského lycea v Semilech jsem se specializoval na krajinnou ekologii a biologii ochrany přírody v rámci studia na Př.F. Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích. Kromě ornitologie se zajímám zejména o ekologii mokřadních ekosystémů.
Přírodu vnímám nejen jako objekt vědeckého zkoumání a surovinový zdroj, ale hlavně jako jedinečný pramen energie. Posláním nás všech je naučit děti vnímat přírodu jako něco, čeho jsme součástí, co bychom měli opatrovat, mít k ní úctu a vážit si jí. Nejdříve to pochopitelně musíme umět sami.
V současné době pracuji na Agentuře ochrany přírody a krajiny jako vodař, v předešlé práci v Domě přírody Českého ráje, který je návštěvnickým střediskem Chráněné krajinné oblasti Český ráj, jsem byl zaměřen mimo odborné práce s veřejností právě na ekovýchovu dětí. Mým oblíbeným místem je údolí Libuňky a Sedmihorské mokřady, které dlouhodobě zkoumám, obdivuji a snažím se o jejich ochranu v rámci stejnojmenného pozemkového spolku (www.sedmihorskemokrady.cz) při ZO ČSOP Bukovina (www.csopbukovina.cz). Z údolí Libuňky také pochází velká část zde prezentovaných fotografií.KONTAKTY

Tel.: +420 739 425 076
E-mail: stastny.vojta@seznam.cz


Turnov, 511 01

 


V případě zájmu o některou z prezentovaných fotografií, mě, prosím, neváhejte kontaktovat na výše uvedený email nebo pomocí formuláře níže!

In case you are interested in any of presented photos, please, do not be hesitate to contact me on the e-mail mentioned up or via the form that is attached down!

Kontaktujte mě