O mně / About me

RNDr. Vojtěch Šťastný
(*1992)

Narodil jsem se a žiji v Turnově - srdci Českého ráje. Přírodu obdivuji od dětství, které jsem často trávil na chatě v Českém ráji. Fotografování se věnuji od svých 15 let a zpravidla jím doplňuji své ornitologické toulky přírodou. Mimo Český ráj fotím také v Jizerských horách a Krkonoších nebo v jižních Čechách. Každoročně zavítám i do zahraničí, odkud rovněž nepřijíždím bez fotografií.
Po studiu Waldorfského lycea v Semilech jsem se specializoval na krajinnou ekologii a biologii ochrany přírody v rámci studia na Př.F. Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích. Kromě ornitologie se zajímám zejména o ekologii mokřadních ekosystémů.
Přírodu vnímám nejen jako objekt vědeckého zkoumání a surovinový zdroj, ale hlavně jako jedinečný pramen energie. Posláním nás všech je naučit děti vnímat přírodu jako něco, čeho jsme součástí, co bychom měli opatrovat, mít k ní úctu a vážit si jí. Nejdříve to pochopitelně musíme umět sami.
V současné době pracuji na Agentuře ochrany přírody a krajiny jako vodař, v předešlé práci v Domě přírody Českého ráje, který je návštěvnickým střediskem Chráněné krajinné oblasti Český ráj, jsem byl zaměřen mimo odborné práce s veřejností právě na ekovýchovu dětí. Mým oblíbeným místem je údolí Libuňky a Sedmihorské mokřady, které dlouhodobě zkoumám, obdivuji a snažím se o jejich ochranu v rámci stejnojmenného pozemkového spolku (www.sedmihorskemokrady.cz) při ZO ČSOP Bukovina (www.csopbukovina.cz). Z údolí Libuňky také pochází velká část zde prezentovaných fotografií.KONTAKTY

Tel.: +420 739 425 076
E-mail: stastny.vojta@seznam.cz


Turnov, 511 01

 


V případě zájmu o některou z prezentovaných fotografií, mě, prosím, neváhejte kontaktovat na výše uvedený email. Děkuji a budu se těšit! :)

In case you are interested in any of presented photos, please, do not be hesitate to contact me on the e-mail mentioned up!